Looking for "best" IVF clinic abroad?
We analyse your needs, treatment type, destination preferences and find top IVF Clinics for you.

Adopcja / Biorstwo komórek jajowych – baza klinik, baza wiedzy, opinie

[section background_image=”https://www.eggdonationfriends.com/wp-content/uploads/2015/08/cmt-bckg-pl.jpg” background_repeat=”no-repeat” background_position=”center top” background_attachment=”fixed” background_scroll=”none” padding_bottom=”25″]

poland-flag-cmt

Adopcja Komórek Jajowych dla Pacjentów z Polski

Jeśli poszukujesz najlepszej kliniki, która oferuje program biorstwa komórek jajowych (program in vitro z komórkami dawczyni) skorzystaj z unikalnego narzędzia Clinic Matching Test. Usługa jest bezpłatna. Została stworzona specjalnie dla Pacjentów z Polski, poszukujących możliwości leczenia niepłodności za granicą.

[divider style=”none” icon=”heart”]

[/divider]

[one_third valign=”top” animation=”none”]

egg-donation-clinic-matching-test-logo

poland-flag-cmt

[/one_third]

[two_third_last valign=”top” animation=”none”]

Nasi Konsultanci pomogą Ci dokonać właściwego wyboru!

Co miesiąc pomagamy kilkuset Pacjentom z Polski poszukującym możliwości skorzystania z programu biorstwa komórek jajowych za granicą.

Nasi Konsultanci to osoby, które same leczyły się za granicą z powodu niepłodności – korzystając z programu in vitro z komórkami dawczyni / adopcji komórek jajowych. Znają bardzo dobrze proces leczenia – także od strony Pacjenta, mają wiedzę na temat klinik oraz ich ofert. Wiedzą czego oczekują Pacjenci którzy wyjeżdżają za granicę aby się leczyć.

Wiemy, które kliniki specjalizujące się w leczeniu niepłodności
najczęściej wybierają Pacjenci z Polski!

Dzięki tej wiedzy zaproponujemy Ci Kliniki które są sprawdzone, zaufane i posiadają ofertę zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

Właśnie dlatego Pacjenci z Polski ufają nam i polegają na naszej wiedzy i doświadczeniu!

 

[/two_third_last]

[space value=”20″]

[/space]

[one_third valign=”top” animation=”none”]

[button linking=”default” link=”#description” align=”center” size=”big” type=”standard” style=”solid” icon=”arrow-down” title=”Dowiedz się więcej”]Dowiedz się więcej[/button]

[/one_third]

[two_third_last valign=”top” animation=”none”]

[button linking=”default” link=”https://www.eggdonationfriends.com/znajdz-najlepsza-klinike/” align=”center” size=”big” type=”standard” style=”solid” icon=”arrow-down” title=”Znajdź najlepszą klinikę!”]Znajdź najlepszą klinikę![/button]

[/two_third_last]

[/section]

[section id=”description” background_repeat=”repeat” background_position=”center top” background_attachment=”static” background_scroll=”none”]

O Egg Donation Friends

Z myślą o pacjentach i jako pacjenci stworzyliśmy unikalną stronę, na której znajdziecie wiele użytecznych informacji na temat klinik i dawstwa komórek jajowych na całym świecie. Naszą misją jest działanie na rzecz transparentności – w zakresie standardów i procedur realizowanych przez kliniki oraz kosztów leczenia. Wiemy, jak trudne jest czasem pozyskanie ważnych z perspektywy pacjentów informacji, jaki niepokój mogą budzić niejasne zasady, niespodziewane zmiany ustaleń, brak komunikacji ze strony kliniki. Nasze własne doświadczenia wiele nas nauczyły, zebraliśmy także uwagi od setek innych pacjentów. EggDonorWorld.com ma sprzyjać transparentności – serwis powstał po to, by pacjentom rozpoczynającym programy in vitro z komórkami dawczyni było łatwiej, by zadbać o ich poczucie bezpieczeństwa i komfort. Wierzymy, że tylko na takiej podstawie oprzeć się może zaufanie. Przejrzystość w komunikacji oferty kliniki oraz kosztów leczenia jest też najlepszym gwarantem jakości usług i bezpieczeństwa.
By ułatwić pacjentom podejmowanie właściwych decyzji, zbudowaliśmy największą na świecie bazę ośrodków medycznych, wykonujących programy in vitro z komórkami dawczyni. Kliniki, które w jasny sposób opisują swoje metody i sposób działania oraz koszty leczenia otrzymują w serwisie certyfikat Trusted Clinic Certificate – który potwierdza ich wiarygodność.
Korzystając z intuicyjnych narzędzi serwisu, możesz sprawnie wyszukać interesującą cię placówkę po jej nazwie, miejscowości czy kraju, w którym się znajduje.

W profilu danej kliniki znajdziesz wiele użytecznych informacji o:

 • jej ofercie i procedurach, które wykonuje
 • programach IVF z komórkami świeżymi i mrożonymi – wraz z kosztami leczenia (pozwoli ci się to lepiej zorientować w możliwościach leczenia i przygotować odpowiedni budżet)
 • danych dawczyń udostępnianym przyszłym rodzicom-biorcom (wiesz na jakiej podstawie będziesz dokonywać wyboru dawczyni)
 • ocenach wystawionych klinice przez pacjentów, którzy leczyli się w niej przed tobą (możesz także w tym miejscu napisać swoją opinię – pomożesz w ten sposób kolejnym osobom)

Porównywarka stwarza pacjentom możliwość szybkiego zestawienia ofert różnych ośrodków – w tym w zakresie skuteczności, dostępnych procedur, cen, warunków programów dawstwa, udostępnianych informacji nt. dawczyń i wielu innych szczegółów. To praktyczne narzędzie, które pozwoli Ci wybrać klinikę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Społeczność EggDonationFriends.com

Szerząc ideę transparentność leczenia z wykorzystaniem komórek dawczyń, tworzymy społeczność pacjentów. Zachęcamy ich do dzielenia się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą, zadawania pytań i gromadzenia użytecznych informacji. Częścią serwisu jest sekcja Ask Community – możesz znaleźć w niej wskazówki dotyczące różnych aspektów dawstwa i biorstwa od innych pacjentów. Możesz także samodzielnie zgłaszać nowe wątki, zadawać pytania lub rozwiewać wątpliwości dzięki pomocy innych
Do udzielania porad i działań edukacyjnych zapraszamy też kliniki – w sekcji Articles publikujemy materiały merytoryczne przygotowane przez ekspertów z całego świata. To część serwisu ‘dla dociekliwych’, którzy chcą poczytać więcej na temat leczenia za granicą, nowych metod i dawstwa.

Czym jest dawstwo i biorstwo/adopcja komórek jajowych?

Program in vitro wykorzystujący komórki jajowe od dawczyni są dla wielu niepłodnych kobiet jedyną szansą na macierzyństwo. Takie rozwiązanie stosowane może być w przypadku:

 • Braku własnych komórek jajowych np. z powodu uszkodzenia lub braku jajników
 • Przedwczesnego wygasania funkcji jajników
 • Komórek jajowych o słabej jakości
 • Obciążenia genetycznego stwierdzonego u kobiety
 • Nieudanych wielokrotnych programów in vitro
 • Zaawansowanego wieku kobiety (pow. 40 roku życia)

Dawstwo komórek jajowych polega na dobrowolnym oddaniu jajeczek przez zdrową kobietę parze, która ma wskazania do biorstwa.

Kwalifikacja dawczyń

Kobieta, która chce przekazać swoje komórki jajowe na rzecz leczenia innych musi przejść szczegółowy proces kwalifikacji. Może on różnić się nieznacznie w różnych ośrodkach. Na ogół kliniki wyznaczają bazowe ograniczenia dotyczące wieku i stanu zdrowia kandydatki na dawczynię (jest to weryfikowane np. przy użyciu ankiety). Obowiązkowe mogą być także badania laboratoryjne – w tym badania hormonalne, infekcyjne i genetyczne, a także konsultacje ze specjalistami. Coraz częściej częścią procesu jest też rozmowa z psychologiem. Po pozytywnej kwalifikacji dawczyni podpisuje niezbędne dokumenty, przyjmuje leki stymulujące jajniki do wytężonej pracy, a w odpowiednim momencie jej komórki są pobierane podczas zabiegu pick-up.

Rodzaje programów z komórkami dawczyni

Najczęściej programy in vitro realizowane są w dwóch wariantach:

 • Program z wykorzystaniem świeżych komórek jajowych – wymaga synchronizacji cykli dawczyni i biorczyni, więc istotna jest dobra organizacja procesu leczenia. Takie rozwiązanie – ze względu na brak inwazyjnych procedur – często cechuje duża skuteczność (ok. 40-60 %)
 • Program z mrożonymi komórkami – pozwala na większą elastyczność, ale ma swoje ograniczenia. Mrożenie i rozmrażanie komórek może wpłynąć na ich jakość i nieznacznie obniżać skuteczność leczenia (5-10%). Z drugiej strony w ośrodkach posiadających wieloletnie doświadczenie i odpowiednie zaplecze techniczne – różnice te często są eliminowane.

W bazie EggDonorWorld możecie znaleźć informacje o tym, które kliniki wykonują dany rodzaj programu, ile on kosztuje oraz jaką skuteczność dany ośrodek uzyskuje.

Ramowy przebieg programu in vitro z komórkami dawczyni

Biorcy komórek jajowych również powinni przygotować się do leczenia – wcześniej przechodząc badania i wizyty lekarskie. Jeśli nie ma przeciwwskazań, rozpoczynają program, który może składać się z:

 • Wizyty wstępnej i rozmowy z lekarzem
 • Wyboru dawczyni – parze może asystować lekarz lub embriolog
 • Procedur laboratoryjnych: mężczyzna oddaje nasienie, którym zapładniane są komórki jajowe dawczyni; zarodki rozwijają się w laboratorium in vitro
 • Przygotowania kobiety i zabiegu transferu zarodków: kobieta przyjmuje leki, które przygotowują jej macicę do podania zarodków; zabieg transferu może wymagać krótkiego pobytu w klinice.

Jeśli nie jesteś pewna, czy powinnaś skorzystać z komórek jajowych dawczyni, skonsultuj się z lekarzem specjalizującym się w leczeniu niepłodności.

Przygotowanie do leczenia za granicą

Leczenie za granicą ma wiele zalet – w wielu krajach kliniki zajmujące się in vitro i prowadzące programy dawstwa oferują pacjentom dostęp do profesjonalnej opieki. Pary decydują się na takie rozwiązanie z różnych powodów – najczęściej ze względu na:

 • Łatwiejszy dostęp do niektórych usług (np. krótki czas oczekiwania na komórkę dawczyni)
 • Niższe niż we własnym kraju koszty leczenia
 • Doświadczenie placówek w prowadzeniu programów dawstwa komórek jajowych
 • Zaufanie do lekarzy i klinik w danym kraju
 • Atrakcyjną lokalizację kliniki (możliwość połączenia leczenia z wakacyjnym wypoczynkiem)
 • Wyższą niż gdzie indziej skuteczność leczenia

Zanim podejmiecie decyzję o leczeniu za granicą, zastanówcie się, który z powyższych czynników ma dla Was największe znaczenie i dopytajcie o szczegóły w kliku klinikach. Warto też dowiedzieć się więcej o tym:

 • Jakie prawo obowiązuje w kraju, do którego chcecie jechać np. jakie są ograniczenia dotyczące dawstwa i biorstwa gamet, jakie wymagania muszą spełniać dawczynie, czy prawo gwarantuje anonimowość dawstwa, jakie procedury w ramach programu in vitro dopuszcza, czy ogranicza liczbę dzieci, jakie urodzić się mogą dzięki pomocy jednej osoby itp.
 • Jak zorganizować podróż i pobyt na miejscu – warto wcześniej zorientować się, ile będzie kosztował transport i miejsce w hotelu, gdzie możecie szukać pomocy w kwestiach organizacyjnych, jak dojechać do kliniki z lotniska i jak poruszać się po wybranym mieście, co możecie zobaczyć w okolicy,
 • Na jaką opiekę medyczną możecie liczyć podczas wyjazdu – leczenie niepłodności, także w przypadku dawstwa komórek jajowych, może wiązać się z komplikacjami. Chociaż nie zdarzają się one często, warto byście dowiedzieli się wcześniej, czy w razie trudnej sytuacji, możecie na miejscu liczyć na fachową pomoc np. w lokalnym szpitalu. Być może będziecie musieli mieć ze sobą dokumenty ze swojego kraju lub trzeba będzie zadbać o dodatkowe ubezpieczenie medyczne.
 • Jakie ośrodki w kraju, który Was interesuje, cieszą się prestiżem i zaufaniem pacjentów, a także mają najatrakcyjniejszą ofertę (o tym, jak wybrać klinikę piszemy poniżej)

Zobacz, jakimi doświadczeniami mogą podzielić się z tobą pacjenci, którzy przeszli już lub są w trakcie leczenia in vitro z komórkami dawczyni – w Ask Community.

Wybór kliniki

Wybór miejsca, w którym będziecie się leczyć to bardzo ważny krok. Warto podejmując decyzję zwrócić uwagę na kilka aspektów. Zanim wybierzecie klinikę, warto dopytać o to:

 • Jakie ma doświadczenie w realizacji programów dawstwa komórek jajowych
 • Jakie są kompetencje zespołu lekarskiego i personelu oraz zaplecze technologiczne, które ośrodek posiada
 • Czy klinika prowadzi własny bank komórek jajowych, czy też współpracuje z zewnętrznym bankiem
 • W jaki sposób kwalifikowane są dawczynie komórek (badania, weryfikacja medyczna)
 • Jaki dane nt. dawczyni udostępniane są pacjentom
 • Jaka jest pełna oferta kliniki, dostęp do procedur medycznych i cennik
 • Czy i jakimi językami obcymi posługuje się personel
 • Jaka jest skuteczność programów biorstwa realizowanych w klinice?

Dzięki Egg Donation Friends możecie w łatwy sposób dotrzeć do wielu z tych informacji dotyczących ośrodków na całym świecie.

Podczas pierwszego kontaktu z dana kliniką warto dowiedzieć się, jak zorganizowany jest proces leczenia np. ile razy i na jak długo musicie przyjechać do ośrodka, jakie procedury są stosowane, z jakimi dodatkowymi kosztami musicie się liczyć i na jakie wsparcie możecie liczyć ze strony personelu (np. organizacja przejazdu z lotniska do kliniki, pomoc w rezerwacji hotelu etc.).

Wykorzystując opcję porównywania na eggdonationfriends.com możesz w łatwy sposób zestawić ze sobą oferty różnych klinik. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to podjąć dobrą decyzję o wyborze najlepszego dla miejsca dla ciebie!

[/section]

Find IVF and Egg Donation Clinics Abroad
IVF Abroad Guide 2023 - Free Report
- must read before you go!
98 pages, 10 countries comprehensive comparison including costs, success rates, popularity and legal aspects.
Looking for "best" IVF clinic abroad?
We analyse your needs, egg donor availability, destination preferences and find top IVF Clinics for you.